FETÖ BASKINI BYLOCKÇU POLİSLER VE JANDARMALAR LİSTEDE

FETÖ baskını bylockçu polisler ve jandarmalar listede

SON 24 SAATTEKİ FETÖ GÖZALTILARI
FETÖ temizlik operasyonları sürüyor. Bugün yine yurdun bir çok köşesinde FETÖ avı vardı. Gözaltına alınanlar arasında emniyetten rütbeli isimlerde bulunuyor. Tekirdağ, Kırşehir, Mersin, Burdur, Kırşehir, KKTC ve Adıyaman illerinden FETÖ operasyonu haberleri geldi. En dikkat çekenler ise emniyetteki bylock kullanan polislere yönelik operasyonlar oldu.

MERSİN : POLİSLER GÖZALTINDA
Mersin'de FETÖ'nün kriptolu haberleşme programı "ByLock"u kullandıkları belirlenen emniyet personelinin yakalanması için çalışma başlatıldı. Çalışma kapsamında gözaltına alınan aralarında çeşitli rütbelerde polislerin de bulunduğu 17 şüpheli sorgulanmak üzere emniyete götürüldü. Terörle Mücadele Şube Müdürlüğündeki işlemleri tamamlanan şüpheliler, Mersin Devlet Hastanesinde sağlık kontrolünden geçirildikten sonra geniş güvenlik önlemleri arasında adliyeye sevk edildi.

  •  

İZMİR : JANDARMADA BYLOCK GÖZALTILARI
İzmir merkezli 4 ilde de jandarmaya yönelik bylock operasyonları vardı. İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler, İzmir Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü FETÖ/PDY soruşturma kapsamında İzmir, İstanbul, Antalya ve Adıyaman'da belirlenen 32 adrese eş zamanlı operasyon düzenledi. Operasyonda aralarında rütbelilerin de bulunduğu 24 jandarma personeli yakalandı. Şüphelilerin örgütün şifreli haberleşme programı ByLock'u kullandığı öğrenildi.

TEKİRDAĞ : 71 GÖZALTI
Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri örgütün "emniyet yapılanmasına" yönelik başlattığı operasyon sürüyor. Eski Tekirdağ Emniyet Müdürü Ali Yılmaz'ın da aralarında bulunduğu zanlıların 10 Ocak'ta yakalanmasıyla başlayan operasyonda gözaltına alınanların sayısı 71'e yükseldi. Operasyonun devam ettiği 25 ilde gözaltına alınan zanlılar, Tekirdağ Emniyet Müdürlüğüne gönderiliyor. 

BURDUR : 17 EMNİYETÇİ GÖZALTINDA
Burdur Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ ile irtibatlı olduğu ve örgütün kriptolu haberleşme uygulaması ByLock'u kullandığı belirlenen, daha önce açığa alınan ve ihraç edilen 21 emniyet personeli hakkında gözaltı kararı verdi. Kararın ardından Burdur, Isparta, Konya, Antalya ve Denizli'de çok sayıda adrese eş zamanlı operasyon düzenleyen ekipler, şüphelilerden 17'sini gözaltına aldı. Sağlık kontrolünden geçirilen zanlılar, işlemleri için emniyete götürüldü. Firari 4 şüphelinin yakalanması için çalışmaların sürdüğü öğrenildi.

SİVAS SUŞEHRİ : BYLOCK OPERASYONU
Suşehri İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, FETÖ/PDY üyesi oldukları ve örgütün kriptolu haberleşme programı "ByLock"u kullandığı iddia edilen 8 kişinin evine operasyon düzenledi. Operasyonda 2 öğretmen ve 6 polis gözaltına alındı. Sağlık kontrolünden geçirilen şüpheliler, İlçe Emniyet Müdürlüğüne götürüldü. 
Zanlıların işlemleri sürüyor.

  •  

MANİSA : BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCISI GÖZALTINDA
Salihli Cumhuriyet Başsavcılığının FETÖ/PDY'ye yönelik yürüttüğü soruşturma kapsamında Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Manisa'nın Salihli ile Kütahya'da bazı adreslere eşzamanlı operasyon düzenledi. Operasyonda haklarında yakalama kararı bulunan 14 şüpheliden 11'i gözaltına alındı. Aralarında Salihli Belediyesinin bir başkan yardımcısı, belediye meclis üyesi ile milletvekili adayının da bulunduğu şüpheliler, işlemleri için emniyete götürüldü.
Aynı soruşturmada aranan 3 kişinin ise adreslerinde bulunamadığı öğrenildi.

KIRŞEHİR : GÖZALTINDAKİLER ADLİYEDE
Kırşehir Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü soruşturma kapsamında FETÖ ile bağlantılı oldukları iddiasıyla gözaltına alınan, aralarında yönetici, doktor, ebe ve hemşirelerin de bulunduğu 40 şüpheliden 12'sinin daha emniyetteki işlemleri tamamlandı. Sağlık kontrolünden geçirilen şüpheliler adliyeye sevk edildi. Adliyeye getirilen şüphelilerden bazılarının sağlık alanında örgütün kadın yapılanmasında görev aldıkları, FETÖ'ye yakın sendikalara üye oldukları da öğrenildi. Kırşehir Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Alpaslan Kuş, Sağlık-Sen Kırşehir Şube Başkanı ve İl Sağlık Müdürlüğü Destek Hizmetleri Şube Müdürü Necati Yılmaz, Sağlık Müdürlüğü 112 Acil Sağlık Hizmetleri Şube Müdürü Şenol Soykan'ın da aralarında bulunduğu 40 şüpheli farklı tarihlerde gözaltına alınmıştı.

  •  

ADIYAMAN : DOKTOR GÖZALTINDA
Besni Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü FETÖ/PDY soruşturması kapsamında, Besni ilçe Emniyet Müdürlüğünde görevli sivil memur Murat Ö. ile Besni Devlet Hastanesinde görevli göz doktoru Ramazan Y. hakkında yakalama kararı çıkarıldı. Zanlılar, evlerinde yapılan aramanın ardından gözaltına alındı.

KKTC : ALBAYLAR GÖZALTINDA
KKTC'de TSK'ya bağlı Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri ve Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığındaki FETÖ yapılanmasına yönelik operasyonda dokuz albay gözaltına alınarak iki askeri helikopterle Ankara’ya sevk edildi. Gözaltına alınan askerlerin komuta ve çalışma odaları ile ikamet ettikleri lojmanlarda geniş çaplı arama yapıldı.