TÜM PARTİLER ANLAŞTI! İŞTE O SÜRPRİZ KANUN...

Tüm partiler destekledi! Adı her yerden silinecek
25 Kasım 2019 15:47

12 Eylül darbe döneminin lideri ve eski Cumhurbaşkanı Kenan Evren’in adı, okul, cadde, sokak, mahalle, köy ve kışlalardan siliniyor. Ankara’nın Evren ilçesinin de adı değişecek.

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol'un TBMM'de gündeme getirdiği bu konuya Meclis tarihinde ender biçimde tüm partiler destek verdi.

Erol, “12 Eylül TBMM'yi kapattı, parti genel başkanlarını tutukladı. 650 bin kişi gözaltına alındı, 230 bin kişi sıkıyönetimde yargılandı. Ama bugün Kenan Evren'in adı Ankara'nın bir ilçesinde var. Okullarda, kışlalarda, meydanlarda var. Evren adının hiçbir şekilde yaşaması doğru değildir'' dedi.

Bu öneriye TBMM'de bulunan bütün partilerin temsilcileri destek verdi.

İYİ PARTİ’Lİ TÜRKKAN: HAZMEDEMİYORUM

İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, “Bir darbecinin isminin sokaklarda, caddelerde bulunmasını hazmedemiyorum'' derken, MHP Grup Başkanvekili Levent Bülbül de ‘'Kenan Evren isminin birtakım yerlerde olmasını bizler de kabul edecek değiliz. Derhâl faaliyete geçilmelidir'' diye konuştu.

AK PARTİ: ÖNERİ YERİNDE VE DOĞRUDUR

AKP Grup Başkanvekili Cahit Özkan da CHP'ye teşekkür ederek, “CHP'nin bu önerisi yerinde ve doğrudur. Bütün belediye meclisleri tersine işlem yapıp, Kenan Evren caddesi, mahallesi, ilçesi, ne varsa bu isimler milletimizin vicdanında karşılık bulacak örnek şahsiyetlerin ismiyle değiştirilmeli. CHP'ye teşekkür ediyor ve belediye meclisleri ile idareleri göreve davet ediyoruz” dedi.


 

 

SÖZCÜ

AKADEMİ DÜNYASI SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...
Farklı olanı seçin:
# # # # # #
AHMET KIR
KENAN EVRENMİ KALMIŞ ARTIK KENAN EVREN DENEN DARBECİ VATAN HAİNİ TÜRK HALKINA YAPTIĞI ZULMÜ VE HAKSIZ YERE ASTIĞI İNSANLARI BAŞTA DENİZ GEZMİŞİN HESABINI İNANIYORUMKİ İLAHİ ADALETE VERİYORDUR AMA ADININ DAHİ HALEN YAŞATILMAYA ÇALIŞILMASI DOĞRU İSE BU VİCDANLARA EN BÜYÜK IZDIRAPTIR BENİM KİŞİSEL GÖRÜŞÜM BU ŞEKİLDEDİR SAYGILARIMLA ARZ EDERİM