MAHKUMLARA AF-EK GÖSTERGE VE EYT İÇİN MECLİS'TE ÖNEMLİ AÇIKLAMA

TBMM Genel Kurulu 'nda mahkumlara af, emeklilikte yaşa takılanlar ve ek gösterge ile ilgili önemli açıklama geldi. 3600 ek gösterge, mahkumlara af ve EYT hakkında gelen son dakika açıklaması haberimizde.
17 Temmuz 2019 16:19

TBMM 'de önemli mahkumlara af, ek gösterge, EYT açıklaması geldi.

TBMM Genel Kurulu bugün toplandı. Genel Kurul, komisyondan geçmesi sonrası TBMM Genel Kurulu 'na gelen torba yasayı bugün ve yarın görüşecek.  CHP Milletvekili Haydar Akar, TBMM Genel Kurulu 'nda bir konuşma yaptı ve önemli ifadeler kullandı.

TBMM 'nin yarın yapılacak görüşmeler sonrası tatile girmeyi planladığını söyleyen Haydar Akar, çözüm bekleyen çok sayıda sorunun olmasına rağmen Meclisin neden tatile gireceğini sordu. 

Akar yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"Meclis yarın yapılacak görüşme sonrası büyük ihtimal 1 Ekim 2019 tarihine kadar tatile girecek. Emeklilikte yaşa takılanlarla ilgili hepinizin malumu tüm milletvekilleri ile birlikte biz de çok sayıa mesaj alıyoruz. Girdiğimiz tüm seçimlerde partiler, EYT 'lilerin sorununu çözeceklerini tüm meydanlarda söylediler. Yine tüm partiler seçim meydanlarında ek göstergeyi de çözeceklerini söyledi. CHP olarak bu konularda kanun teklifi hazırladık ve  Genel Kurula getirdik. Ancak bu kanun teklifleri Cumhur ittifakının oyları ile  reddedildi. Bu sorunlar çözülmeden meclisin tatile girmesni doğru bulmuyoruz."

MAHKUMLARA AF AÇIKLAMASI

Seçim meydanlarında af meselesinin çokça dile getirildiğini, bu nedenle büyük bir beklentinn olduğunu söyleyen Haydar Akar, şu ifadeleri kullandı:

"Buradan yeni cezaevi müjdeleri verenler, af müjdesini de vermiş ve vatandaşları beklenti içine sokmuşlardır. Af meselesi çözülmeden meclisin 1 Ekim 'e kadar tatile girmesini doğru bulmuyoruz."

KAMU BÜLTENİ

AKADEMİ DÜNYASI SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...

gökhan
suriye'lilere eyt deseler anında kabul ederlerdi.
MAHMUT
EYT.YAŞA.TAKILANLARI..EMEKLİ..EDİN.....MİLETİN..GÖNLÜNÜ.ALIN
Yakup
Verdiği umudu geri alan,aldığı ahı paşa paşa kullanır.
Ahmet
Sitemizde küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, yabancı karakter kullanılan ve suç teşkil eden yorumlar yayınlanmamaktadır. Yorumunuz yukarıdaki gerekçelerden herhangi biri nedeniyle yayınlanmamıştır.
Ahmet
Eyt tu remis oldu terrorist oldu
şenay
ceza indirimi bekleyen birçok garibanın umutlarıyla oynayan sonrada tatile gidenlere yazıklar olsun
Mehmet bekic
Eyt haktır hak gerisi teferuat tır.bir hukuk devletinde yasalar geriye işletilirmi .?
kengerli
hani af nerede mhp vekilleri meydanlarda atıp tutmak kolay çıkın da Cumhurbaşkanının karşısında konuşun verdiğiniz sözler nerede madem yapamayacaksınız iktidardan korkuyorsunuz bari izin alıp da söz verseidiniz bizleride boş yere umutlandırmasaydınız mhp nin bundan sonra hiç bir söylemine inanmam
Basri
Eyt vermesinler bu saaten sonrada verseler 2023 ne kaldiki
Hasan
Eyt için kaynak yokdiyenler kendileri olunca hiç düşünmüyorlar hemen yapıyorlar bu kadar yanlış anlayış olamaz 550 millet vekili yetmiyor gibi 600 yapdılar sadece 50 tane millet vekili ne yıllık ödenen aylık 13.milyar tl eski parayla 13 tirilyon sim di sormak lazım eyt yekay nak yokdiyenlere şimdi yasa çıksa 700.bin kişi yaralanacak .bunların mali yeti ortalama 50.tane vekilin maliyetikadar değil bunu düşünseler di 700.bin kişi emekli olurdu 700.bin kişi de işsahibiolurdu işsizlikdebu kadar artmazdı yanlış burada başlıyor 50.vekil 700. bin kişi karşı neden bakarsan yanlış 13 tane emeklinin bir ayda aldığını bir millet vekili tek başına alıyor bunun neresinde adalet sayın vekiller birde utanmadan sukılmadan tatile mi girmek istiyorsunuz gidin 2023 topdan gideceksiniz
Hasan
Girsinler beyler 2023.de eyt li.onları topdan tatile gönderecek merak etmesinler
Ramazan kaya
Bunlar kimlerin parasiyla tatile ayrılıyor ve bu milletin sorunlarını çözmüyor kapiya geldiği zaman süt dökmüş kedi gibiler ve benim kapimda asla vuramazlar çünkü adaletli kandırma partisi kurmuşlar bu yalancılar
Abdurahman
Bir eytli olarak emeklilik hakkımız gasp edildi hala prim ödeme ye devam ediyor um 6yıl daha beklemek zorunda yım
abdullah
eyt kendileri kaybeder babalarının parasını vermiyorlar emek karşılığı elbette bir seçim daha ğelir
cuma solak
eyt muhakkak çıkmalı. bekliyoruz. sıkıntılıyız. hiç değilse bütü n eyt lilerden 2 yıl indirim yapılabailir.
Nail
Kendi maaşlarına zam alacak olsalar meclis bu yılki tatilini iptal ederdi ama sorun EYT olunca malesef tatil zamanı
Vatandaş
Çok çalıştılar canım dinlensinler tabi. :D :D :D